Realizacja Aldi Opoczno – układanie płytek metodą wibroprasowaną

W miejscowości Opoczno powstał sklep typu Aldi dla prywatnego inwestora. Ułożyliśmy na nim płytki razem z podkładem betonowym, tzw. metodą wibracyjną (lub wibroprasowaną). Na tego typu sklepach układa się płytki antracytowe (gres techniczny) w kształcie prostokąta o wymiarze 20cm x 40cm na mijankę.

Standardy tych sklepów dopuszczają kilku producentów płytek takich jak Röben, Agrob Buchtal, a ostatnio został dozwolony również produkt firmy Marazzi o nazwie PM-ALDI ANTHRAZITE ART.K8U3 20*40 i grubości płytki 1,4 cm. I właśnie ta stosunkowo nowa płytka został zastosowany na wspomnianej inwestycji. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy wycieraczkę Nord 22 firmy EMCO o wymiarze 2400 x 3000 mm z odpowiednią ramą obsadzoną w płytkach.


Do stanowiska mycia maszyny dostarczyliśmy i zamontowaliśmy kratę lub tzw. wannę, o wymiarach 800×800 firmy ATT, jest to produkt dedykowany dla tego typu sklepów. Rampa w pomieszczeniu dostaw, została wykończona metalowymi płytkami Stelcom, tak aby przenosić naprężenia i zapobiegać pękaniom posadzki. Wykonaliśmy żółto czarny pas z płytek magazynie i przy mroźni. Oczywiście nieodzownym elementem układania płytek metodą wibracyjną jest rozłożenie odpowiedniej siatki dylatacyjnej – przeciwskurczowej, która zapobiega ewentualnym skurczą lub rozkurczą posadzki.

Kompleksowe wykonanie tej inwestycji na powierzchni 1500 m2 zajęło nam 9 dni roboczych.